Articles
22.03.2018

Перед кожним матчем збірної України виникають питання про викликаних гравців. Громадскість завжди здивовано спостерігає в таборі збірної то трамвованих виконавців, то гравців, що зараз не проходять до основи своїх клубів чи не мають взагалі ігрової практики. Були часи, коли до збірної їздили ледь не набирати форму чи за ігровою практикою.

Загалом кількість ігор за збірну та заграність за неї має неабияке значення, якщо гравець зацікавить якийсь англійський клуб. Англійська Премьєр-Ліга історично дуже агресивно обирає до своїх лав тільки кращих іноземців. Точніше, тільки кращих з... гірших країн світу :) Правова система ЄС не дозволяє дискримінувати ЄСвських іноземців, тому по АПЛ бігає величезна кількість іспанців (30), французів (28) чи голанців (26), про яких навіть мало хто колись чув.

Ті, кому не пощастило «народитись» в футбольному ЄС, намагають собі організувати відповідний паспорт. Частина бразильців має португальські паспорти, сенегальці – бельгійські чи французькі. Практично всі аргентинці в АПЛ мають іспанські чи італійські паспорти. Іноді навіть цілком законно, бо колись їх далекі родичі переїхали в Аргентину.

Але для представників країн футбольного третього світу, що не входять до ЄС та ЄЕП (European Economic Area), діють спеціальні правила. Раніше треба було зіграти у 75% матчів національної збірної за останні два роки, при чому збірна в середньому повинна була входити в ТОП-70 збірних в рейтинзі ФІФА.

З одного боку це правило врятувало англійців від напливу дешевого легіонерського шлаку, з іншого боку з’явились нові витончені можливості їх обходити... Read more

Articles
24.08.2016

В літнє міжсезоння одним з ньюсмейкерів українського футболу став маловідомий німецький клуб "Дармштадт", що підписав одразу трьох українських футболістів. В бундеслізі роками не грали українські гравці, а тут одразу троє в одному клубі.

В цьому сезоні "Дармштадт" наврядчи побореться за щось серйозне і буде скоріш намагатись не вилетіти до другої бундесліги. Саме в цьому йому зможуть допомогти досвічені українські гравці.

Так вже сталось, що в футбольному світі існують сталі футбольні ринки. Якщо якомусь клубу треба дешево і сердито підсилитись, то завжди можна знайти гравця в Бразилії, на Балканах чи ще десь — такий собі розподіл праці в фубольному світі.

Але ці країни йшли до статусу постачальників футбольних талантів роками. Україна на цьому ринку залишалась скоріш «terra incognita» — українські гравці були невідомі, їх середній рівень нічим особливо не відрізнявся від сусідів, а українські агенти не мали зв'язків, щоб «продати» своїх підопічних до європейських команд. Зарплати в українському футболі в довоєнні роки зростали і мало хто взагалі хотів залишати рідну УПЛ заради іноземного варіанту.

Але часи змінились, зарплати впали і тут виявилось, що українські гравці в футбольній Європі нікому непотрібні. Взагалі нікому. За все літнє міжсезоння жоден українець не поїхав на оглядини до Серії А, АПЛ чи французької Ліга 1... Read more© 2011-2018 ALLPLAYERS.in.UA - Anton Pavlushko


0.013195991516113 sec